Deaktivert

About Stavanger Maritime Museum

Midt i Stavanger Sentrum finner du Stavanger Maritime museum, her vil du kjenne luften fra havet! Her kan du arrangere blant annet konfirmasjon, bryllup eller teambuilding med jobben. Museet formidler historien om sildehandel, skipsfart og skipsbygging, og senere hvordan industri, hermetikkvirksomhet og i dag oljeindustri dominerer næringslivet i byen. Stavanger Maritime Museum er en av byens best bevarte kjøpmannsgårder, I Foajeen an du arrangere middag, frokostmøte, foredrag eller representasjon. Til daglig fungerer foajeen som kafé og butikk. Lokalet har store vinduer hvor du kan spotte svaner, sjø, fisketorg og folkeliv! Vi arrangerer gjerne et eget opplegg for deg, kombinert med en presentasjon av museet og lokalene. Vi ønsker å ta del i eventene og bidra med informasjon fra det flotte kulturhistoriske landskapet vi befinner oss i. Passer til 20-60 personer Stille julelys i vågen Vi har et rolig lokale med panoramaivinduer hvor du kan se nattelivet i Stavanger, fra en julepyntet Vågen. Støynivået bestemmer dere selv og eget vertskap vil gi dere den bevertningen dere måtte ønske.  Stavanger maritime museum har den perfekte beliggenhet midt i Vågen, og vil være et godt utgangspunkt for en hyggelig kveld. Prisinformasjon: Prisen varierer med det enkelte arrangement. Ca. prisen på 14.000,- er basert på arrangement for 20 personer på kveldstid hvor gjester tar med mat og drikke selv og holder på fra 18.00 - 00.00. Dette inkluderer også en vert. Ta kontakt for pristilbud for nettopp ditt arrangement.

Arrangement på dagtid? Se egne priser her: https://eventum.no/lokale/stavanger-maritime-museum-dagsarrangement-skipsklokker-og-utsikt-til-vagen


Occupancy

80
Seated
-
Standing room
80
Cinema / conference lineup
80
Board table
-
Size

Technical equipment

  • Sound system
  • Flipchart/whiteboard
  • Projector / TV
  • WiFi

Food and drinks

  • Can bring own alcohol
  • Can bring own food
  • Alcohol allowed on premises
  • Offers drinks
  • Offers catering

Amenities

  • Dance floor
  • Parking
  • Kid friendly


1 Review

Ragnvald B. avatar
Ragnvald B.
05/27/2018
Søskenbarntreff
All honnør til Stavanger Maritime Museum som bidrog at vi hadde et særdeles vellykket arrangement torsdag 24. mai 2018. Alt var vel lagt til rette av Debora og Lisa. Erik hadde et inspirerende kåseri om Stavanger 1918 vs 2018. Lokalene passet et slik treff utmerket!


The host is Debora

0 venues at Eventum
Response rate: 100%
Response time: Within a couple of hours
Debora avatar


Location

Strandkaien 22, 4005 Stavanger, Norge